Як українці вдягалися 100 років тому: традиційне вбранняУкраїнські креатори та колекціонери створили проєкт “Вільні”, присвячений самобутній українській культурі. В центрі уваги — традиційне українське вбрання кінця 19 — початку 20 століття, яке збереглось до наших днів.


Одяг має подвійну цінність, адже пережив безліч нищівних подій: Першу світову війну, колективізацію, Голодомор, Другу світову війну та радянську окупацію. Автентичне вбрання з різних регіонів України надали українські колекціонери.


Героями проєкту стали культурні діячі, які після повномасштабного вторгнення змінили свою діяльність на волонтерство. Кожен із них демонструє, як виглядали наші предки у різних куточках України 100 років тому.Військовий медик і ветеран АТО Олександра Завальна встигла взяти участь у проєкті перед тим, як вирушити до зони бойових дій, та приміряла вбрання з Рівненщини


Куратором і стилісткою проєкту стала Марія Квітка — художниця по костюмах, відома роботою над художнім фільмом “Чорний ворон” та документальною стрічкою “Спадок”.


“Сьогодні ми всі неабияк хвилюємось, чи вдасться нам в умовах цієї жахливої повномасштабної війни росії проти України зберегти нашу спадщину, наші національні скарби, тому ми вирішили хоча б крихітну їхню частинку увічнити в цьому проєкті”, — пояснює задум Марія Квітка.Бандурист та учасник гурту Onuka Євген Йовенко показав, як виглядав чоловічий стрій кінця 19 ст. на Сумщині


Фотографом проєкту став Дмитро Комісаренко. Автором колажів — молодий художник Данієль Скрипник, який розповів, що саме таким чином прагнув віддячити нашим предкам за той войовничий дух, який вони передали нам, сучасним українцям: “Я відчуваю, що ми маємо транслювати той потужний дух і доповнювати його своєю силою та красою власної душі. Ми будемо творити, і я впевнений, що ми переможемо темряву”.Телеведуча Роза Аль-Намрі продемонструвала святкове жіноче вбрання ВінниччиниЗасновниця ГО “Бібліотека майбутнього” Вероніка Селега – КиївщиниАкторка Альбіна Корж, яка знялась у першій в Україні екранізації коміксу “Максим Оса”, приміряла святковий одяг з ПолтавщиниЗасновниця тревел-спільноти Come with me Тетяна Бур’янова – Закарпаття


Проєкт "Вільні" створений за спільної благодійної ініціативи:

Фотограф: Дмитро Комісаренко Художник: Данієль Скрипник Стиліст: Марія Квітка Асистент стиліста: Олександр Греков Мейк та зачіски: Тетяна Пархоменко Локація: Bartone Studio Адміністратор: Яна Щибря PR-супровід: Наталя Васюра.

Автентичний одяг з приватних колекцій надали Ігор Турейський, Максим Очкур, Олена Дідик, Володимир Щибря. Вінки — майстерня Makoviya.