top of page

PODYH представляє нову колекцію



Війна змусила кожного зазирнути в себе, запитати хто ми, як нам діяти, що може стати опорою у ці складні часи, дати сили творити та жити. Для дизайнера бренду Дар’ї Плаксюк цією опорою стала українська народна архітектура. Саме вона втілилась в новій міні колекції KHUTIR від PODYH - бренду на перетині моди та архітектури.


KHUTIR - це діалог з минулим, крок до розуміння самобутності та своєрідності українського народу та його архітектурних традицій.


“Ця архітектура ніби пам’ятник дереву, глині та соломі, свідчення неймовірної технічної думки, що пройшли крізь часи. Коли торкаєшся до цього спадку, відчуваєш весь той величезний культурний пласт та багатогранний талант українського народу. Починаєш усвідомлювати себе учасником безперервної праці багатьох поколінь та відчувати сили і впевненість продовжувати творити”, - каже дизайнер бренду Дар’я Плаксюк.





В колекцію KHUTIR увійшло три образи, кожен з яких став омажем на традиційні українські споруди. Так хатка-мазанка перевтілилась в легку білу сукню з тенселу, спідницю з льону та сумку, яка своєю формою та шкіряною бахромою відтворює солом’яну стріху.


Монументальний образ з довгого жилету та брюк-палаццо переосмислює українську дерев’яну церкву-вежу. Доповненням до образу стала сумка Dranka bag, що відтворила метод покриття даху дерев‘яними плашками - дранку.


Форма вітряка втілилась в невеликій сумці через плече та намисті з обпаленого дерева. А його фасад відобразився у в’язаній сукні з вертикальними лініями, що стали алюзією на традиційну техніку оздоблення фасадів - шалівку.





Обрані кольори та матеріали гармонійно поєднують колекцію з архітектурними витворами, щоб вона стала їх продовженням та завершенням. Відтінки теплої соломи, побіленою глини, та дерева - від зістареного часом сірого до свіжопиляного тепло-коричневого - відображають природність та натуральність архітектури.


Особливу увагу приділено дереву, як одному з основних будівельних матеріалів. Тому в колекції відобразились не лише техніки майстрів, а й використані дерев’яні елементи - ручки для сумок з бересту та декор з обпаленого ясену. Це шана теслярам та майстрам по різьбярству.


Завершальними елементами колекції стали притаманні для українського побуту - тин (плетений паркан) та глиняний глечик. Вони відобразились в прикрасах Tyn necklace та Hlechyk hair tie. Так, тин виконаний вручну на ткацькому верстаті в традиціях народних майстрів. А глечики - з глини, в техніці молочного випалювання. Тому кожен має неповторний відтінок та форму.








Comments


bottom of page