top of page

Український бренд Monetre та фотограф Ірина Тітенко представили спільну колекцію



Попри всі упередження та аргументи “не на часі”, українська фешн індустрія продовжує розвиватися. Дизайнери просувають власні візії, створюють колаборації і знаходять нові сенси в речах. Одна з таких співпраць – спільна колекція бренду Monetre та фотографа Ірини Тітенко, яка з початком повномасштабної війни почала вишивати. Детальніше про створення колаборації, пошук ідей та їх реалізацію.


У той час, коли здається, що для творчості лишається мало місця і часу, засновниця бренду Олена Батирева та Ірина Тітенко хотіли створити щось як подарунок самим собі. Над пошуком саме тієї ідеї працювали ХХХ місяців. Вирішили, що капсула має складатися з двох речей, але в процесі розширили її до шести.




Натхненням капсули стали старовинні світлини українських жінок у святковому і повсякденному одязі. Але скоріше не сам одяг, а архітектура крою та форм. Головною все ж таки має залишатися жінка. Тому дизайнерка вирішила використати прийом ахроматики – відсутності кольору. І зробити акцент на формах і матеріалах. Так основною тканиною став креп – текстурний і цупкий.



У колекції поєднані елементи жіночого одягу з минулого, які отримали сучасне прочитання. Так, традиційна спідниця поєднується з корсетом і в результаті виходить ідеальна вечірня комбінація. До речі, багаторельєфний корсет складається з 24 деталей. Також у колекції навмисно відмовилися від оверсайзу, щоб відкреслити красу жіночого тіла за рахунок ідеально викроєної сорочки та брюк на високій посадці.




Окремої уваги заслуговує коротка рельєфна сукня з волонами із тафти, яка виявилась найскладнішим елементом капсули. Щоб створити одну таку сукню, потрібно ХХ часу та ХХ метрів тканини. А от речі на широких шнурівках мають в собі особливий символізм. Вони уособлюють силу і гнучкість жінки одночасно. Окрім того, що Ірина Тітенко працювала над вишивкою, вона також і зняла кампейн в одразу в двох країнах – в Португалії та Австрії.












Comments


bottom of page