top of page

Анонс курсу «Історія моди» від освітньої онлайн-платформи MODEISME19 червня українська освітня платформа Modeisme розпочинає унікальний курс з історії моди. Його лекторами стане український дует – Олексій Краєвський, експерт у світі моди й краси, уже знайомий студентам платформи за курсом «50 головних імен у моді», і Галина Кокоріна, відома мистецтвознавиця й історикиня моди.Курс присвячений вивченню моди як історико-культурного феномену. Адже саме поняття «мода» набагато глибше, ніж історія костюма, хоча нерідко вони розглядаються як єдине ціле.


Олексій і Галина розкажуть про те, що знають найкраще, – про поворотні моменти в історії моди: від появи New Look до смерті Александра Макквіна, про зародження Haute couture і про те, чому в наші дні всі носять кросівки. Лектори будуть говорити про моду як відображення часу, майстерно вписуючи її в культурний й історичний контекст, прокладаючи шлях до сучасності.
Формат бінарної лекції обраний невипадково: діалог-дискусія між двома різними, але водночас досвідченими фахівцями й практиками допоможе ще детальніше розглянути еволюцію моди з кінця ХІХ – початку ХХ століття й до 2000-х.Автори курсу розберуть і нададуть глибокий аналіз того, як мода відображалася в мистецтві й публічних дискусіях того часу, а також як одяг став знаком нової моралі, етикету і стандартів краси.
Курс із 7 лекцій від освітнього проєкту Modeisme познайомить своїх слухачів з усіма основними гравцями модної індустрії, допоможе зрозуміти звʼязок між подіями в розвитку суспільства й модою.Цей курс лекцій буде представлений студентам у форматі, який дасть можливість ефективно засвоїти навчальний матеріал й отримувати розгорнутий зворотний звʼязок від лекторів, чого часто не вистачає багатьом онлайн-проєктам.«Мода – це не тільки правильне поєднання одягу й аксесуарів, а й історія про цінності, звичаї й економіку свого часу. В історії моди відображаються політичні події й наукові винаходи. На неї впливають релігія, живопис і танець. А ще одяг – дзеркало культури: важко уявити 60-ті роки без мініспідниць.Ми проробили багато роботи перед тим, як представити цей великий курс. У ньому висвітлюється як історія моди, так і детально представлена аналітика основних модних подій кожної декади кінця ХІХ – початку ХХ століття і по 2000-х. Наші лектори – великі знавці й дослідники моди Олексій Краєвський і Галина Кокоріна. У форматі діалогу лектори розкажуть про поворотні події в історії моди й пояснять, як вони вплинули на те, що ми бачимо в індустрії сьогодні», – розповідає персональна стилістка, співзасновниця освітнього онлайн-проєкту Modeisme Маргарита Мурадова


Посилання на вебінар:


Інформація про лекторів:


Олексій Краєвський

Експерт у світі моди й парфумерії, дослідник історичних коштовностей, лектор. Менеджер концерну LVMH в Україні.

Автор статей і тез, присвячених державним й особистим коштовностям європейських монархів. Художник-технолог за освітою, Олексій більше 20 років працює з парфумерними й косметичними брендами.

З 1999 по 2009: Gucci, Rochas, L'Oreal, Cofinluxe, Pupa. З 2009 до 2021: Givenchy, Fendi, Guerlain.Галина Кокоріна

Мистецтвознавиця, викладачка історії моди й колекціонерка. Галузь її наукових інтересів повʼязана з теорією й практикою відтворення історичного костюма, українського костюма й історією української моди ХХ століття.

Працювала в Будинку моделей «Хрещатик», Київському національному університеті театру, кіно та телебачення імені І. Карпенка-Карого.

Нині – доцентка Київського національного університету технологій та дизайну.

Кураторка численних виставок історичного й сучасного костюмів, авторка монографії і статей з історії моди.

Comentarios


bottom of page