top of page

Нове обличчя: Софія Панасенко – співзасновниця платформи онлайн-психотерапії Mentoly





Співзасновниця платформи з пошуку психотерапевтів Mentoly Софія Панасенко. 


Шлях до розуміння свого призначення був неоднорідним: Софія 5 років вчилася у Великобританії, а після працювала юристом у Федерації Футболу України.  До теми ментального здоров’я вона прийшла через особисту травмуючу історію і власний досвід РХП, які спонукали отримати першою освітою психологічну. У свій час саме терапія допомогла їй впоратись з нервовим зривом і фізичними наслідками розладів харчової поведінки — завдяки цьому вона твердо вирішила поширювати інструмент роботи над ментальним здоров’ям в маси.


Про себе


Розкажіть про себе та те, що вас сформувало


Я народилась в Харкові та прожила там до 17 років. Це місто дало мені дуже багато. Люблю своє місто — цим я точно не відрізняюсь від інших харків’ян, які просто скажено його обожнюють. 


Після 11 класу  я поїхала  в Англію на навчання.  Закінчила там ще два роки старшої школи — дванадцятий та тринадцятий клас. Система освіти в Англії дуже відрізняється  від нашої – мені потрібно було обрати 4 предмети для майбутньої спеціалізації й з ними вступати до вишу. Тоді четвертим предметом я випадково обрала психологію, і в перший же рік навчання абсолютно та невідворотно закохалась в неї, згодом обравши психологічний факультет для навчання в університеті. 


Ваш найяскравіший спогад під час навчання?


Робота з дітьми з розладом аутистичного спектра. Від університету я виграла можливість двомісячної інтернатури в центрі по роботі з дітьми з аутизмом, в рамках якої необхідно було самостійно розробити програму для занять. Після затвердження цієї програми по ній же я працювала вихователем в центрі. 


Після цього я мала також досвід роботи у волонтерській організації, що допомагала малозабезпеченим сім'ям з дітьми з аутизмом. Ми працювали як няні-волонтери, даючи батькам змогу приділяти більше часу роботі без додаткових витрат на дитячий садок та помічників. 


Про досвід подолання РХП


Поділіться історією РХП, з якою зіштовхнулися: яким чином вийшло

приборкати його до кінця? 


Після переїзду в Англію я доволі швидко набрала вагу. Спочатку були +10 кг, які я успішно скинула, а потім вже додались +20. У процесі як раз таки скидання цієї ваги й почалось формуватись РХП, під час якого я почала розділяти їжу на хорошу і погану; переживала невеликі зриви з переїданням. По-справжньому критичним моє РХП стало після повернення в Україну. Я схудла до 46 кілограмів, дотримувалась всіх можливих порад здорового харчування, але кожні вихідні під час чітмілу я, здається, могла з’їсти слона. Через це в мене почалися проблеми зі шлунком та в рамках комплексного лікування я звернулась до психотерапевта. 


Це був мій перший свідомий досвід психотерапії, але як людина, яка розуміла всі процеси терапії я вважала, що шлях буде довгим — у висновку ми розв’язали  мою проблему всього за 6 місяців . Варто сказати, що до цього я жила з РХП більше ніж 3 роки, тому для мене було просто шоком таке швидке розв’язання такої серйозної проблеми. РХП справді вдалось приборкати та також дуже змінився мій стиль життя. Я навчилась, та і досі вчусь, чути себе та свої бажання, їсти коли мені хочеться і саме те, чого мені хочеться. Основну роль в цьому відіграла саме психотерапія.





Про свій проєкт


Завдяки особистому бекграунду я досить довгий час мріяла створити якісну платформу психотерапії в Україні. Так ми запустили проєкт у травні 2022 року — відтоді онлайн-платформа Mentoly працює на покращення рівня психологічної грамотності та якості психологічних послуг в Україні. На сьогодні платформа налічує понад 100 фахівців та прагне створити ком’юніті серед своїх користувачів.Перші місяці роботи платформа надавала безоплатну психологічну підтримку всім, хто її потребував. 


Я завжди вважала і вважаю досі, що піклуватися про свій психічний стан – важливий тренд, який має стати корисною звичкою.


Бліц


Топ-3 улюблені книги? 


Ой це складне питання) З останнього, що дуже сподобалось: “Conversation on Love”, Natasha Lunn; “Maybe you should talk to someone”,  Lori Gottliebl; “Flowers for Algernon”, Daniel Keyes


Топ-3 світові та топ-3 українські бренди?


Зі світових подобається Miu MIu, Glossier, Paloma Wool

Українські: Kulakovsky, Gunia, Grammarly 


Правила життя: 

Їх два: 

Робити щось для себе, щоб потім мати ресурс зробити щось для світу.

Завжди діяти так, як хотілося б, щоб поступили зі мною.

Comments


bottom of page