top of page

Etnodim представили вишиванку, присвячену Григорію СковородіДо 300-річчя з Дня народження філософа, поета та педагога Григорія Сковороди бренд традиційного українського одягу Etnodim презентує вишиванку Bayka, оздоблену орнаментами, створеними на основі його творчості.


Постать Сковороди унікальна. Він провів у мандрах понад 20 років, сповідував особисту духовну свободу, мав багато конфліктів з представниками влади й тодішніми управлінцями. Його твори не вийшли друком за життя, а поширювалися завдяки переписуванню вручну. Працюючи над створенням вишиванки, Etnodim звернулися до художниці Лілії Петрової з пропозицією створити орнаменти на основі досліджень українського літературознавця й письменника Леоніда Ушкалова. Мисткиня надихнулася кількома образами з трактату Сковороди "Книжечка, що називається Silenus Alcibiadis, тобто ікона алківіадська (Ізраїльський змій)" про пустельника і птаха.
"Орнамент — це історія про пташку (чи пташок), що ходить по світу в пошуках травинок і гілочок для свого гнізда. Вона трудяща, мандрує та в’яже вузол-гніздо. На шляху їй трапляються рослини-вузли", — коментує Лілія Петрова. — Вишиванка Bayka — це спосіб вшанувати пам’ять філософа та подяка за ту культурну спадщину й мудрість, яку він залишив українцям і всьому світу.

コメント


bottom of page