top of page

У варшавському музичному театрі ROMA відбулася благодійна мистецька акція “Для України”У середу, 30 березня о 19:00 за підтримки Посольства України у Республіці Польща у варшавському музичному театрі ROMA відбулася благодійна мистецька акція “Для України”. Усі кошти з продажу квитків передано фонду UNICEF на потреби дітей в Україні.

У першій частині програми зіграли уривки з популярного спектаклю «Пілоти», присвяченому Другій світовий війні з програми театру ROMA.

У другій частині Симфонічний оркестр INSО Львівської національної філармонії взяв участь у перформансі. На сцені глядачі побачили 60 стільців, саме стільки музикантів оркестру зазвичай виходять на сцену, проте лише 22 із них були зайняті. Чоловіча частина оркестру захищає Україну на фронті. Диригував у цей вечір буде Ярослав Шемет, один з найвідоміших українських диригентів молодого покоління – художній керівник Filharmonia Slanska.

«Цей болісний перформанс нагадує про найбільше випробування, яке випало на долю сучасної України, — говорить організаторка події Ірина Ковальчук. — Пусті стільці, на яких зазвичай сидять чоловіки-музиканти, символізують біль кожної української жінки, яка чекає на свого чоловіка з війни. Зал плакав разом з музикантами, оркестр на біс запросили довгими стоячими оваціями».

Ведучими заходу були українська акторка Олена Лавренюк та відомий польський культурний діяч Артур Андрус.


Також під час концерту співачка та народна артистка України Тіна Кароль виконала гімн України. У аудіо записі перформансу також брали участь Катя Осадча, Настя Каменських, Юрій Горбунов, а також польські відомі актори – Павел Делонг та Анна Чесляк.

«В усі часи нашої історії музика була поруч з українцями, надавала сил та вела вперед. Зараз, коли росія веде варварську війну в Україні, наша музика так само поруч. Зцілює і допомагає переживати складні часи. Цим концертом ми також хочемо подякувати Польщі, її гостинному народу за підтримку. За неймовірне тепло, яке кожен українець відчуває тут», — каже Надзвичайний і Повноважний Посол України в Польщі Андрій Дещиця.

Comments


bottom of page