top of page

Українська архітектурна студія Balbek Bureau розробила систему захисту памʼятників в умовах війни

Українське бюро Balbek Bureau розробило систему захисту пам’ятників від руйнувань під час бойових дій у відповідь на звернення волонтерів спільно з Альянсом реставраторів історичних будівель та Департаментом охорони культурної спадщини КМДА. RE:Ukraine. Monuments. передбачає швидке проєктування укриттів, які захищатимуть від вибухової хвилі, уламків снарядів, куль і вогню, для об’єктів будь-яких розмірів.


Система передбачає встановлення навколо пам’ятника стандартних модулів 200 на 150 см із каркасом, виготовленим із ригельного риштування, тобто коробки, що не контактує з монументом, але захищає. Фасад конструкції зашиватимуть вогнетривкою бакелітовою фанерою, стійкою до вологи та перепадів температур. Для великих об'єктів внутрішній фасад огороджуватимуть сіткою рабіца, а простір між фанерою та сіткою заповнюватимуть мішками із піском.

Згори конструкцію будуть закривати профлистом, який фарбуватимуть у нейтральні кольори (сірий чи оливковий), щоб гармонійно вписати в міський ландшафт. На фасад наклеюватимуть оракал з обрисами монумента й інформацією про нього.
bottom of page