top of page

Амаль Клуні підтримала УкраїнуЮристка з прав людини та дружина актора Джорджа Клуні Амаль виступила з промовою щодо ситуації в Україні на неофіційному засіданні Ради Безпеки ООН у Нью-Йорку, що відбулося 27 квітня 2022 року. Саміт був присвячений саме відповідальності за злочини російських окупантів по відношенню до українців.


Правозахисниця закликала членів Ради не забувати про те, що коїться в самому серці Європи, й не звикати до воєнних подій під боком. Про виступ Амаль написали всі провідні медіа світу, від New York Times до Guardian.


"Як це можливо, що тисячі українських дітей насильно депортовані до росії? Як це можливо, щоб дівчат-підлітків ґвалтували просто на вулиці, на очах їхніх сімей та сусідів? Щоб будинки, де є діти, бомбили? А люди в Маріуполі постійно піддавались катуванню та помирали з голоду? На жаль, це відбувається, — промовила юристка та продовжила: — Сьогодні Україна — це бійня в самому серці Європи. Незважаючи на неодноразові попередження від Сполучених Штатів, путінська агресивна війна така оскаженіла, що продовжують з'являтися все нові злочини. Українці не можуть повірити, що це відбувається".


"Я боюся, що ви будете зайняті й почнете відволікатись. Що війну з кожним днем висвітлюватимуть все менше, а люди звикнуть до неї. І що Україна залишиться сам на сам у переслідуванні винних у цих звірствах. Ми не можемо допустити, щоб це сталося", — наголосила вона.

bottom of page