top of page

Алан Бадоєв оголосив збір матеріалів для документального фільму про війну
Режисер Алан Бадоєв спільно з телеканалом "1+1" працює над особливим документальним фільмом під назвою “Довга доба”. Майбутня стрічка — це перший великий проєкт, який у художній формі осмислює свіжі та ще такі болісні події війни, яку росія розв’язала проти України. "Довга доба" — історія про життя, мрії та плани українців, останній день нашого мирного життя та початок нового етапу, який розпочався 24 лютого під звуки бомб та сирен. 3 червня, у 100-й день війни, в ефірі "Сніданку з "1+1" режисер розповів про проєкт та оголосив початок збору документальних матеріалів, долучитись до якого може кожен охочий, хто фіксував на відео себе та свою родину в останні дні перед війною та перші дні російської агресії проти України.


«Нинішня війна росії проти України — фактично перша війна, яка фіксується кожним учасником та свідком на телефон, відеореєстратор або інший гаджет щодня, у форматі 360°, із різних куточків нашої держави. Завдяки цьому весь світ може побачити усі події у режимі реального часу. Ми ж хочемо зібрати ці свідоцтва, ці фрагменти людських життів і через особисті історії українців та їхні переживання занурити світ у те, що довелось пережити кожному з нас, дати доторкнутись та відчути ті емоції, які переживаємо ми просто зараз. Адже за кожним зруйнованим будинком, за кожною бомбою та розірваним снарядом — людські історії, поламані долі — те, що могло б відбутись із кожною людиною на планеті. І світ повинен знати ці історії», — сказав Алан Бадоєв.


Режисер додав, що "Довга доба" — це хроніка війни очима українців, відтворення подій через особисті історії. Сценарій до картини щодня пише народ України своїм активним спротивом агресії та єдністю.


Творці стрічки також наголосили, що мета проєкту — не дати світу звикнути до війни та почати ставитись до неї як до сухої статистики. Війна — це біль, який не обійшов стороною жодну українську родину, тому історію протистояння у нашій країні повинен відчути та зрозуміти кожен глядач по всьому світу, аби не втрачати емпатію до цих подій.

Для того щоб взяти участь у створенні документальної стрічки, потрібно заповнити анкету та надіслати відеоматеріали, на яких зафіксовано ваші родини в останній мирний та щасливий день перед початком війни. Відео, які показують вашу сім'ю (разом або окремо) у перший день війни — 24 лютого: перші бомби, ваша перша реакція, ваші записи протягом першого дня, перша ніч, розмови. Якщо ви вели відеощоденник подій — наступні бомбардування, укриття, ночівлі, ваші роздуми та коментарі до подій, розмови у колі сім'ї під час перебування в укриттях — все, що може бути важливим, кожна деталь і ваша думка. Поділіться з нами найбільш щемливими моментами, які ви пережили протягом цієї війни. Адже жодна людина, яка постраждала від російської агресії, жодна подія або злочин російських окупантів не мають бути забутими.


Організатори просять передавати матеріали без будь-якого монтажу.

Comments


bottom of page